dr Małgorzata Byca
dr Małgorzata Byca Wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego TE Vizja z Oddziałami Dwujęzycznymi ds. matury międzynarodowej, koordynator IB

Studia magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych. Podczas studiów wzięłam udział w programie wymiany studentów z całej Europy – Erasmus. Indywidualny program studiów umożliwił mi podróże po całym świecie, z których najbardziej zapamiętałam cudowne pół roku spędzone w Stanach Zjednoczonych, w Nowym Jorku. Studia ukończyłam w 2006 roku na specjalizacji: meteorologia, klimatologia i hydrologia. Zdobyłam też uprawnienia pedagogiczne do nauczania geografii w szkole. Prace w szkolnictwie rozpoczęłam jeszcze tego samego roku, a pracę w szkole z maturą międzynarodową rok później. W 2008 roku ukończyłam studia podyplomowe na Wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. W roku 2009 rozpoczęłam studia doktoranckie na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Moją pracę doktorancką pt. „Ocena jakości kształcenia dwujęzycznego geografii poprzez języki polski i angielski” obroniłam w 2015 roku i uzyskałam tytuł Doktora Nauk o Ziemi. Właśnie zaczęłam swój 15 rok w edukacji w programach międzynarodowych. Przez ten cały czas uczyłam w programie International Baccalaureate IB Diloma Programme (DP) jako nauczyciel geografii, przez wiele lat byłam też koordynatorem programu CAS.

Kształciłam również młodzież w ramach programów IB Middle Years Programme (MYP), a także w programach brytyjskich IGCSE oraz A-levels.

Od ponad roku próbuję swych sił jako koordynator programu IB DP i wicedyrektor ds. matury międzynarodowej.